ספר לחם וגם עוגות ועוגיות

מאת הילית רינון-חמו
הוצאת הבית הטבעי

ההמלצה נכתבה ע"י הגולש "אמיתי"

ספר לחםכשנכנסתי לראשונה לאתר הנחתום ועברתי על המתכונים השונים ובין דפי הפורום, החלטתי גם להיכנס גם ל"המלצות". נדהמתי לגלות כי ספר של הילית רינון-חמו אינו מוזכר כלל. שלחתי מייל לשלומי וביקשתי להמליץ על ספר. הנה המלצתי.
"ספר לחם וגם עוגות ועוגיות" הינו ספר הלחם השני שהיה ברכושי. על הספר הראשון אין מה להרבות במילים. גם על השלישי (ואילך) אין מה להרבות במילים. סיפרה של הילית נתן את הטון בכל הקשור לבצקים במטבחי מאז שנחת על משטח העבודה שלי בדירה שכורה קטנה בחיפה.
הספר מתחיל בהסברים בסיסיים על חומרי גלם, כלי עבודה, שלבים לישה, עיצוב ויצירה של לחם ולאחר מכן ניגש למלאכת הקודש.
הספר מחולק לפרקים: לחמים לבנים, חצי מלאים, מלאים, לחמניות, לחמים מהירים ללא שמרים, מאפי שמרים מתוקים, עוגות בחושות ועוגיות.
מרבית המתכונים מתבססים על חומרי גלם ותוספות סטנדרטיות הניתנים להשגה בכל סופר מרקט גדול בימינו (הדבר היחיד שהתקשיתי פעם להשיג הוא פיסטוקים לא קלויים אותם הייתי צריך ל"לחם איטלקי עם פיסטוקים"). כל המתכונים מלווים בתצלומים "תומכים": או פירוט שלבי ההכנה אם מדובר בתהליך סבוך (באגט/קרואסון) או בתמונת התוצאה הסופית כדי להמחיש "למה התכוון המשורר". כמו כן מלווה כל מתכון בהסבר קצר לגבי הלחם: מה הטעם הצפוי להתקבל, הצעות לניסויים עתידיים (את פוקצ'ת קמח תירס טרם ניסיתי להכין בכיכר למרות שהבטחתי לעצמי לנסות כבר הרבה שנים)
מספר גדול יחסית של מתכונים (בערך 40%) משתמשים במחמצת כלשהי, כך שמדובר בתהליך ארוך יחסית להכנת לחם, אם כי התוצאה מאוד מספקת.
ההערה היחידה שיש לי הינה לגבי חוסר אחידות (לעיתים) באופן נתינת הכמויות: לעיתים במשקל, לעיתים בנפח ולעיתים שילוב של שניהם.
כשאני יושב עכשיו וכותב ביקורת על הספר אני רואה בו את הדרך אותה עברתי באפיה, השלבים השונים בהם התפתחתי, מהלחמים הלבנים הקלים, דרך בצקי השמרים המתוקים והעוגיות ועד ללחמים המלאים הכבדים. השארתי את חותמי על כל עמוד ועמוד (כמעט) כתמי שומן, שאריות קמח ובצק, שרבוטים והערות בעפרונות, עטים וטושים המכילים מילות רמז לגבי ההכנה הבאה בתוספת אזהרות. ועדיין יש כמה מתכונים שטרם ניסית ומרחפים להם אי שם בהבטחה להרפתקה חדשה: לחם תפוחי אדמה הונגרי, בגט אמיתי ולחם דלורית.
ומילה אחת לפני סיום: כולי קנאה באלו שעדיין לא קראו ספר זה. איזה עולם חדש ומלהיב עומד להתגלות בפניכם. כולי קנאה.

 

토토사이트 추천

I must spend a while learning much more or working out more. 토토사이트 추천

메이저사이트

An impressive share! I have just forwarded this onto a co-worker who has been doing a little research on this. 메이저사이트

토토사이트

After study a number of the content on your own internet site now, and I genuinely much like your technique of blogging. 토토사이트

토토사이트

Would love to perpetually get updated outstanding website 토토사이트

Thank you for sharing this

Thank you for sharing this information with us. Kitchen Remodel Sioux City

Great

One of the best recipes i ever saw. Thank you.
https://artificialgrassboca-raton.com/

I love this recipe a lot, I

I love this recipe a lot, I will definitely try this out.

I love the cakes here. It is

I love the cakes here. It is so easy to follow.

driveway pavers bradenton

ספר לחם וגם עוגות ועוגיות

אחד הספרים היותר טובים שעבדתי איתם.
הסברים ממצים, כולל תמונות טובות הממחישות את התהליך.
הדבר היחיד שלא תמיד מדוייק הוא הטמפ' והזמנים,
וזה ברור כי לכל תנור יש אופי משלו.
אחלה ספר שעושה טעם לעוד...

sell my house fast orlando

You're providing such a valuable resource, and you're giving it out for free. I enjoy reading blogs that recognize the importance of providing a valuable resource for free.
sell my house fast orlando