ביקורת: סכין לחם ווסטהוף

ביקורת: סכין לחם ווסטהוף Gourmet

האנשים הטובים ב"סושף" שלחו לי לבדיקה סכין לחם/קונדיטור מסדרת Gourmet של חברת ווסטהוף-דרייצק (Wüsthof Dreizack). ווסטהוף, שמפעליה נמצאים בעיר הגרמנית סולינגן, היא חברה ותיקה מאוד, המייצרת סכינים למעלה ממאתיים שנה. החברה נהנית ממוניטין מצוין ונחשבת לאחת מיצרני הסכינים המובילים בעולם כיום.

ביקורת סכין לחם wusthof

הסכין עצמו, מדגם Gourmet 4517/26, הוא בעל להב משונן באורך 26 ס"מ. ידית האחיזה נוחה למגע ובגודל המתאים גם לבעלי כף יד גדולה יחסית. החומר ממנו עשויה הידית אמור למנוע ממנה להיפגם מחשיפה מקרית לחום המטבח (כפי שגיליתי בעבר, די מתסכל לזרוק סכין טוב בגלל שהידית נמסה). הסכין קל משקל ומאוזן היטב ביד.

ביקורת סכין לחם wusthof

הלהב המשונן, באופן לא מפתיע, חד. מאוד. הסכין התמודד בקלות עם הלחם שהוצב בפניו, בין אם כיכר טרייה שרק יצאה מהתנור, או בגט יבשושי בן יומיים. היתרון הגדול שמצאתי בסכין זה, הוא היכולת לפרוס פרוסות דקות מאוד בקלות, דבר שהתקשיתי לעשות עם סכינים אחרים.על פי היצרן, הסכין מתאים גם לפריסת עוגות ומאפים עדינים אחרים.

ביקורת סכין לחם wusthof

המבחן האמתי לסכין הוא אורך החיים שלו. הסכין הקודם שלי, לדוגמה, שימש אותי נאמנה במשך כשלוש שנים, עד שכתמי חלודה החלו להופיע על הלהב. בסכין הזה זה לא אמור לקרות: לטענת היצרן, העובדה כי הסכין מחושל מסגסוגת מיוחדת של פלדת אל-חלד, ומיוצר תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, מבטיחים כי הוא יישאר חד וללא כתמים לאורך שנים. העובדה שהסכין מגיע עם אחריות ל-25 שנה, מעידה על כך שעבור ווסטהוף, "תמיד חד", היא לא רק סיסמה שיווקית... בכל מקרה, ימים יגידו.

. ביקורת סכין לחם wusthof

לסיכום, מדובר בסכין מרשים, שבהחלט ראוי להצטרף לארגז הכלים של חובב הלחם. החיסרון העיקרי שמצאתי בו הוא מחירו, אבל אם זה סכין הלחם האחרון שתרכשו, גם הוא משתלם...

ביקורת סכין לחם wusthof

לדף המוצר.
לדף מותג ווסטהוף-דרייצק.