לחם שאור ואגוזי מלך

לחם שאור ואגוזי מלך

לחם דחוס בעל טעם וצבע מיוחדים. ניתן להמיר את אגוזי המלך בפקאן או בגרעיני חמנייה ודלעת.

לחם שאור ואגוזי מלך

לחם שאור ואגוזי מלך

לחם שאור ואגוזי מלך

המצרכים

לבצק המקדים:

לבצק:

הוראות הכנה

מכינים את הבצק המקדים: בקערה קטנה מערבבים את קמח השיפון והמים, עד לקבלת עיסה דביקה במרקם של חומוס. מכסים את הקערה בניילון נצמד ומניחים בטמפרטורת החדר ל-12 עד 24 שעות.

כשעה לפני תחילת הכנת הבצק, מוציאים את השאור מהמקרר ומניחים לו שיתחמם מעט. מערבבים את השאור היטב לפני השימוש בו.
מנפים לקערה גדולה נפרדת את הקמח הכפרי. מוסיפים את המלח ומערבבים היטב. שופכים פנימה את השאור ואת השמן. מוסיפים את עיסת קמח השיפון (היא תהיה דביקה מאוד וכדאי להשתמש במרית לשם כך) ואת המים. מערבבים עד ליצירת עיסה אחידה.

לשים את הבצק במשך כעשר דקות, עד שהוא רך וגמיש. במהלך הלישה מוסיפים את האגוזים לבצק, טיפין טיפין, עד שכל האגוזים מעורבים בבצק והבצק עצמו גמיש ורך. מגלגלים את הבצק לכדור, מניחים בקערה משומנת, מכסים בניילון נצמד או במגבת לחה ומתפיחים עד שהבצק מכפיל את נפחו, בין שלוש לארבע שעות.

מחלקים את הבצק לשני חלקים ויוצרים ממנו שתי כיכרות מוארכות. מגלגלים כל כיכר בקמח לבן, ליצירת ציפוי. מניחים על מרדה או תבנית מכוסה בנייר אפיה. מכסים במגבת לחה ומניחים לתפיחה שנייה, למשך כשעתיים.

מחממים תנור לחום של 230 מעלות. מניחים בתחתית התנור תבנית ריקה ורשת במסילה האמצעית. לפני הכנסת הלחם לתנור, שופכים כוס מים על התבנית הריקה, ליצירת אדים בחלל התנור. חורצים, בעזרת סכין חדה, שלושה חתכים אלכסוניים על פני הכיכרות ומכניסים את הלחם לתנור.

אופים במשך כ-40 דקות, עד שנקישה על תחתית הכיכרות תשמיע צליל חלול. מצננים על רשת כעשר דקות.

בתאבון!

לחם שאור ואגוזי מלך